24 styczeń 2023

„Są ferie, więc wziąłem kluczyki żeby pojeździć”. Jazda 16-latka skończyła się na drzewie

fot. KPP w Lęborku
Wyjątkowo nieodpowiedzialny okazał się 16-latek z gminy Cewice, który podebrał rodzicom kluczyki od samochodu, zaprosił do środka młodszego pasażera i ruszył w drogę. Podróż szybko zakończył, wjeżdżając w skrzynkę energetyczną, a następnie uderzając w drzewo. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci skierują sprawę do Sądu Rodzinnego.
REKLAMA

Wczoraj po południu policjanci z lęborskiej drogówki pracowali na miejscu kolizji, do jakiej doszło w gminie Cewice. Kierujący oplem uderzył w drzewo. Jak się okazało za kierownicą samochodu siedział 16-letni mieszkaniec tej gminy, a na miejscu pasażera znajdował się jego 13-letni kolega. Z ustaleń policjantów wynika, że 16-latek pod nieobecność domowników zabrał kluczyki od opla rodziców. Twierdził, że chciał sobie urozmaicić czas wolny od szkoły. Zaprosił do auta 13-letniego kolegę i ruszył. Daleko nie zajechał. Podczas skrętu uderzył w skrzynkę energetyczną, a następnie wjechał w drzewo. Chłopcom na szczęście nic się nie stało, ale uszkodzeniom uległo auto i skrzynka.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta, a chłopców przekazali pod opiekę rodziców. Materiały sprawy zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje o losach 16-latka.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lębork
3.2°C
wschód słońca: 07:38
zachód słońca: 16:26
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lęborku

kiedy
2023-02-09 18:00
miejsce
Kino Fregata, Lębork, ul. Gdańska...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 20:00
miejsce
Kino Fregata, Lębork, ul. Gdańska...
wstęp biletowany