5 marzec 2021

Policjantki z Lęborka rozmawiały z dziećmi o zagrożeniach

fot. KPP w Lęborku
Policjantki z zespołu ds. profilaktyki społecznej oraz nieletnich przeprowadziły zajęcia profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej. Z młodszymi dziećmi funkcjonariuszki rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze, a na spotkaniu on-line z uczniami starszych klas, poruszyły tematykę handlu ludźmi, przestępstw z nienawiści i zagrożeń w sieci.
REKLAMA

W ubiegłą środę policjantki z lęborskiej komendy policji odwiedziły Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Lęborskiej, gdzie rozmawiały z dziećmi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. To spotkanie wpisało się m.in. w ramy utworzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku projektu „Uczę się bezpieczeństwa”, którego celem jest edukacja najmłodszych w zakresie zapobiegania zagrożeniom, z jakimi mogą spotkać się na obecnym etapie swojego życia.

Policjantki przekazały „pierwszakom” kamizelki odblaskowe i wyjaśniły dlaczego i w jaki sposób należy ich używać, by z daleka być widocznym dla kierujących pojazdami. Natomiast z uczniami starszych klas poruszyły tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich sprawców czynów karalnych, bezpiecznego korzystania z Internetu, handlu ludźmi i przestępstw z nienawiści. Uczniowie dowiedzieli się jak uchronić się przed tego typu przestępstwami i gdzie szukać pomocy w razie potrzeby.

Tego rodzaju spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną odbywają się cyklicznie i mają na celu zwiększenie ich świadomości na temat wszelkiego rodzaju zagrożeń, na jakie młodzi ludzie są narażeni oraz tego, jak im przeciwdziałać.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lęborku