16 listopad 2022

Służby pracują w Przewodowie, jestem z nimi w stałym kontakcie

zdjęcie: Służby pracują w Przewodowie, jestem z nimi w stałym kontakcie / fot. PAP
fot. PAP
Wojewoda lubelski Lech Sprawka przekazał w środę PAP, że jest w stałym kontakcie ze służbami pracującymi w Przewodowie (pow. hrubieszowski, woj. lubelskie). Jak przekazali przedstawiciele polskich władz, we wtorek po godz. 15 na terenie wsi spadł pocisk; w eksplozji zginęły dwie osoby.
REKLAMA

Sprawka powiedział PAP, że na miejscu są pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W Przewodowie pracują służby, z którymi jest w stałym kontakcie.

Od wtorkowego wieczoru okolica miejsca eksplozji jest wydzielona i pilnowana przez policję. Przy wjeździe do Przewodowa stoją radiowozy i policjanci, którzy dopiero po zweryfikowaniu tożsamości przepuszczają dalej jedynie mieszkańców i służby.

Taśmy odgradzają teren w promieniu ok. 500 m od suszarni zbóż, w której doszło do wybuchu. Co chwilę w obu kierunkach przejeżdżają radiowozy na sygnałach. W szkole podstawowej w Przewodowie dyrekcja zorganizowała pomoc psychologiczną dla uczniów i mieszkańców.

Na miejscu jest dużo mediów z Polski i z zagranicy. (PAP)

Autor: Piotr Nowak, Gabriela Bogaczyk

pin/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Lębork
3.4°C
wschód słońca: 07:38
zachód słońca: 16:26
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lęborku

kiedy
2023-02-09 18:00
miejsce
Kino Fregata, Lębork, ul. Gdańska...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 20:00
miejsce
Kino Fregata, Lębork, ul. Gdańska...
wstęp biletowany